Poznańska Samochodówka na podium 27 edycji OTWS

Zespół Szkół Samochodowych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Poznaniu zdobył II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej 2021. Warto również wspomnieć, że oprócz rankingu szkół, poznańska Samochodówka znalazła się na podium w jeszcze jednej kategorii, a mianowicie w rankingu nauczycieli, gdzie III miejsce zdobył pan Sławomir Kowalów. Dlatego też gratulujemy całej społeczności Zespołu Szkół Samochodowych w Poznaniu oraz życzymy dalszych sukcesów.

Turniej swoje początki miał już w 1993 roku, wtedy nie było to jeszcze ogólnopolskie przedsięwzięcie, a zaledwie wewnątrzszkolny turniej wiedzy samochodowej. Inicjatywa ta była na tyle ciekawa, że już w następnym roku do udziału zostały zaproszone wszystkie szkoły z województwa pomorskiego. Status turnieju ogólnopolskiego doczekaliśmy się w roku 2012, kiedy to też między innymi organizatorzy przenieśli ich organizację na Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Tegoroczna, 27 edycja turnieju była wyjątkowa, ponieważ odbyła się w formule ONLINE ze względu na panujące obostrzenia. Wyjątkowy był też fakt, że do tegorocznej edycji zapisało się ponad 770 przyszłych mechaników – uczniów techników i szkół zawodowych z całej Polski. W poprzednich 26 edycjach taka ilość była wręcz nie do pomyślenia.